ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
ارز دولتی دوباره به واردات مواد اولیه تولید لاستیک اختصاص یافت

ارز دولتی دوباره به واردات مواد اولیه تولید لاستیک اختصاص یافت

طی چند ماه گذشته شاهد افزایش قیمت برخی اقلام وابسته به منابع وارداتی بودیم که تاثیر آن بیشتر خود را در بازار خودرو نشان داد، این افزایش قیمت به‌دلیل ممنوعیت استفاده از ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات برخی اقلام اتفاق افتاد. موضوع افزایش قیمت لاستیک باعث مشکلات زیادی برای عموم رانندگان و به‌خصوص رانندگان خودروهای سنگین شد. قیمت بالا و استهلاک زیاد تایر در خودروهای سنگین، آن را به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو و عاملی تاثیرگذار در سیستم حمل‌ونقل تجاری تبدیل می‌کند.

تایر و لاستیک / Tire

مقاله‌های مرتبط:

  • ثبت نمایندگی و واردات لاستیک چینی آزاد شد
  • افزایش ۲ برابری قیمت لاستیک خودرو در ایران

حال پس از گذشت چند ماه ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی دوباره به واردات مواد اولیه‌ی تولید لاستیک خودرو (کائوچوی طبیعی) اختصاص یافت که این امر باعث کاهش هزینه‌های تولید و جلوگیری از افزایش قیمت محصول نهایی لاستیک در بازار می‌شود. البته باید این موضوع توسط واحدهای نظارتی به‌خوبی پیگیری شود تا قیمت نهایی تایر خودرو به حالت قبل بازگردد.

بعد از آنکه اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای همه‌ی کالاها برداشته شده و محدود به کالاهای اساسی و دارو شد، قیمت برخی از محصولات از جمله لاستیک خودرو در بازار افزایش یافت؛ زیرا  تولیدکنندگان برای تأمین مواد اولیه‌ی تولیدی باید ارز خود را به قیمتی بالاتر (بیش از ۲ برابر تفاوت نرخ) تهیه می‌کردند.

تایر و لاستیک / Tire

براساس نامه‌نگاری جدید وزیر صنعت با رئیس بانک مرکزی، واردات مواد اولیه تولید لاستیک خودرو دوباره در قالب ۵ ردیف تعرفه به فهرست کالاهای وارداتی گروه یک اضافه و مشمول دریافت ارز دولتی شد، بدین ترتیب انتظار می‌رود قیمت این محصول در بازار مصرف که با رشد چشم‌گیری روبه‌رو شده است، کاهش یابد. در شرایط کنونی مسئولان باید در وضع قوانین به حال تمام اقشار جامعه نظر داشته باشند تا باعث افزایش قیمت و ورود شوک به بازار نشود. 

داستان قیمت‌ گذاری خودرو و آشفته‌بازار این محصول در ایران
مشخصات دانگ فنگ S30، محصول جدید ایران خودرو اعلام شد
چطور رمز کارت سوخت را بازیابی کنیم؟
تقاضای ۳۰ هزار میلیارد تومانی خودروسازان و مخالفت رئیس جمهور با افزایش قیمت
بر اساس لایحه‌ بودجه ۹۸، ممنوعیت واردات خودرو در سال آینده ادامه دارد

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر