ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
No Photo

اپل ۶۶ درصد از سود و ۳۲ درصد از درآمد صنعت گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص می‌دهد

اپل به پیشرفت در صنعت گوشی‌های هوشمند و شکست رقبا ادامه می‌دهد و حتی کاهش ۱۱ درصدی کل سود صنعت گوشی‌های هوشمند در فصل سوم سال جاری میلادی تأثیر زیادی بر درآمدزایی کوپرتینویی‌ها نگذاشته است. کاهش سود کلی این صنعت به‌‌دلیل تأثیرگذاری گوشی‌های ارزان‌قیمت روی روند تصمیم‌گیری و خرید مشتریان تفسیر می‌شود و افزایش هزینه‌ی تولید گوشی‌های پرچم‌دار نیز در آن بی‌تأثیر نیست. محققان Counterpoint می‌گویند اپل در هر دو حوزه‌ی درآمد و سود در صنعت گوشی‌های هوشمند فرمانروایی می‌کند و به‌ترتیب ۳۲ و ۶۶ درصد از حوزه‌ها را به‌خود اختصاص می‌دهد.

در گزارش Counterpoint مرتبط با آمار فروش و سود صنعت گوشی‌های هوشمند می‌خوانیم:

اپل با کسب ۶۶ درصد از سود و ۳۲ درصد از کل درآمد گوشی‌های هوشمند، در بازار جهانی حاکم مطلق است. کاربران وفادار حرفه‌ای در بازارهای اصلی همچون آمریکا و اروپا و ژاپن یکی از دلایلی هستند که عملکرد اپل در وضعیت سوددهی را ممکن می‌کند؛ درحالی‌که رقبا در چنین وضعیتی، تنها به سوددهی امیدوار هستند. اکنون با استراتژی قوی سرویس‌، اکوسیستم اپل در وضعیتی پایدار قرار دارد و می‌توان در سال‌های آینده جریانی پایدار در درآمد را برای آن‌ها پیش‌بینی کرد. در فصل آینده‌ی تعطیلات، فروش و درآمد اپل بازهم افزایش خواهد یافت؛ چون محصولات جدید آن‌ها کاربران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

سامسونگ از لحاظ درآمد و سود با فاصله‌ای زیاد پس از اپل قرار دارد؛ چراکه تنها ۱۷ درصد از سود صنعت را ازآنِ خود کرده است. البته آمار مذکور درمقایسه‌با گزارش فصل دوم سال ۲۰۱۹، پیشرفت کره‌ای‌ها را نشان می‌دهد. می‌توان فروش درخورتوجه گوشی‌های گلکسی نوت ۱۰ و سری A سامسونگ را دلیل خوبی برای افزایش سود این شرکت دانست.

آمار فروش آیفون

مقاله‌های مرتبط:

  • آیفون 11 سهم اپل را در بازار اروپا، ژاپن و استرالیا افزایش داده است
  • سلطه اپل و سامسونگ بر بازار گوشی‌های رده‌بالا طی تابستان ۲۰۱۸

برندهای چینی مانند شیائومی و هواوی موفقیت زیادی در افزایش سهم خود از بازار نداشته‌اند و تلاش می‌کنند بهترین سخت‌افزارها را با ارزان‌ترین قیمت به بازار عرضه کنند؛ درنتیجه قیمت میانگین محصولات آن‌‌ها از تصمیم‌گیری‌شان برای عرضه‌ی محصولات قدرتمند با قیمت ارزان متأثر می‌شود و حاشیه‌ی سود را برای هر دستگاه کاهش می‌دهد. درواقع، رویکرد چینی‌ها کاملا مقابل اپل قرار می‌گیرد. کوپرتینویی‌ها با وجود اطلاع از فروش بیشتر دستگاه‌های ارزان‌قیمت، هیچ‌گاه آیفون ارزان تولید نمی‌کنند و قیمت میانگین فروش خود را در بازه‌ی بالای بازار حفظ کرده‌اند.

اپل آیفون 8 / Apple iPhone 8

ارزان‌ترین عضو خانواده‌ی آیفون اکنون آیفون ۸ است که مدل ۶۴ گیگابایتی آن برچسب قیمتی ۴۴۹ دلار دارد. از تولید این گوشی بیش از دو سال می‌گذرد و محصولی قدیمی محسوب می‌شود. با وجود پردازنده‌ی قدرتمند در این گوشی که رقبا را به‌زانو درمی‌آورد، آیفون ۸ ازلحاظ دوربین و نمایشگر عقب‌تر از رقبا حرکت می‌کند؛ بااین‌حال، اپل هنوز به فروش آیفون ۸ با قیمت میانگین کمتر از نسخه‌های پرچم‌دار، یعنی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱پرو ادامه می‌دهد.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند نسخه‌ی جدید iPhone SE یا iPhone 9 احتمالا در خانواده‌ی محصولات سال بعد اپل، جایگزین آیفون ۸ خواهد شد. با شناختی که از اپل داریم، قطعا مشخصات سخت‌افزاری محصول مذکور و ظرفیت‌های ذخیره‌سازی آن به‌نوعی تعیین می‌شوند که شرکت سوددهی و درآمد خود را حفظ کند و احتمالا همین رویکرد، استفاده از نمایشگر OLED و فیس‌آیدی و دیگر قابلیت‌های حرفه‌ای را ناممکن می‌کند.

آیا تشعشات فرکانس رادیویی آیفون 7 در محدوده ایمن قرار دارد؟
ویدیوهایی از هدفون بی‌سیم گلکسی بادز پلاس سامسونگ منتشر شد
آیفون‌های 2020 احتمالا با سنسورهای تثبیت‌کننده تصویر ارائه خواهند شد
دوربین گلکسی اس 11 پلاس به حسگر Bayer 1-to-9 مجهز خواهد بود
اپل برای پشتیبانی از محصولاتش مشغول کار روی فناوری‌های ماهواره‌ای است

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر