ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
ایران و روسیه برنامه های مشترک صنعتی و بیمه را توسعه می دهند

ایران و روسیه برنامه های مشترک صنعتی و بیمه را توسعه می دهند

‎به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این نشست که تعدادی از مدیران سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نیز حضور داشتند، «فرشاد مقیمی» با تشریح وضعیت پروژه مشترک بین 2 کشور در حوزه ساخت داخل واگن در ایران افزود: تامین 6 هزار دستگاه واگن باری با تامین منابع روسیه با همکاری مشترک شرکت‌های سازنده ایرانی و روسیه در توافق با بیمه اکسیار وارد مرحله اجرایی خواهد شد.
به گفته وی، پیشتر برای اجرای این پروژه موارد فنی توسط شرکت های سازنده ایرانی و روسی توافق شده بود.
نهم مردادماه پارسال قرارداد تولید مشترک واگن بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت «ترنس مش هلدینگ» روسیه از طریق کارخانه واگن پارس با حضور «محمدرضا نعمت زاده» وزیر وقت صنعت، ‌معدن و تجارت و «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه امضا شد.
‎مقیمی در ادامه، استفاده حداکثری از توان فنی ساخت داخل را مورد تاکید قرار داد و گفت: شرکت های ایرانی آمادگی همکاری مشترک دارند و با توجه به رفع مشکلات انتقال ارز بین 2 کشور، در صورت تامین منابع مالی اجرای این توافق تسریع خواهد شد.
مقیمی همچنین با یادآوری توسعه همکاری مشترک بین 2 کشور، اضافه کرد: در رشته های معدنی و همچنین سایر صنایع نیز آمادگی وجود دارد تا با معرفی به طرف روسی، از توانمندی‌های طرفین برای همکارهای جدید اقتصادی استفاده کرد.
وی خاطرنشان ساخت: معاونت امور صنایع با همکاری ایدرو در مدت یک هفته فهرستی از پروژه های صنعتی و معدنی مورد نظر را به طرف روسی ارائه خواهد کرد تا در صورت توافق های اولیه، نسبت به برگزاری جلسه های رو در رو هماهنگی های لازم انجام شود.
این مقام مسئول همچنین همکاری مشترک 2 کشور در زمینه ساخت بالگرد را از برنامه های آینده برشمرد و ابراز امیدواری کرد در حوزه صنعتی و معدنی پروژه های مشترکی بین 2 کشور اجرایی شود.
اردیبهشت ماه امسال «بهزاد اعتمادی» معاون ایدرو در گفت وگو با ایرنا از مذاکره با روس ها و شرکت «راشین هلیکوپتر» - Russian Helicopter - در ساخت 2 مدل بالگرد خبر داده بود.
‎مدیرعامل شرکت بیمه اکسیار روسیه نیز در این دیدار با استقبال از همکاری مشترک بین 2 کشور گفت: آمادگی هرگونه همکاری و کمک مالی با ایران وجود داشته و در سریعترین زمان ممکن نسبت به اختصاص منابع مالی به بانک های روسیه برای اجرای پروژه و همچنین پوشش بیمه ای انتقال واگن ها و قطعات مرتبط به ایران اقدام می شود.
«نیکیتا گوساکوف»(Nikita Gusakov) خاطرنشان ساخت: طبق توافق انجام شده، شرکت های بهره بردار ایرانی اطلاعات مرتبط با توان مالی خود را به این بیمه اعلام کنند تا براساس برنامه زمانبندی، اقدام های لازم انجام شود.
وی درباره فهرست ارسالی از سوی وزارت صنعت در حوزه معادن و صنایع اعلام کرد: با ارسال فهرست از سوی ایران نسبت به بررسی فهرست مربوطه و همچنین همکاری مشترک اقدام خواهد شد.
براساس آمار گمرک روسیه، میزان صادرات ایران به این کشور در سال گذشته میلادی با افزایش 30 درصد ی نسبت به سال 2016، از 303 به 392 میلیون دلار رسید و در مقابل واردات ایران از روسیه از یک میلیارد و 800 میلیون دلار به یک میلیارد و 30 میلیون دلار کاهش یافت.
اقتصام*3065** 2023

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر