ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
جمهوری آذربایجان صادرات کامیون های سبک به ایران را بررسی می کند

جمهوری آذربایجان صادرات کامیون های سبک به ایران را بررسی می کند

بر اساس گزارش روز دوشنبه ایرنا ، 'امین آخونداف ' در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه محصولات کارخانه کامیون سازی آذربایجان سال 2020 میلادی به بازار خواهد آمد ، اظهار داشت: مذاکراتی برای صادرات این کامیون ها به ایران انجام شده است.
مراسم کلنگ زنی کارخانه مونتاژ کامیون جمهوری آذربایجان ، برای تولید کامیون های سبک، مدل “QAZ” با مشارکت کارخانه گورکی روسیه در کوی صنعتی ' حاجی قابول' باکو ، دیروز با حضور ماکسیم اورشکین وزیر توسعه اقتصادی روسیه و شاهین مصطفی اف همتای اذربایجانی برگزار شد.
آخونداف، با بیان اینکه ،کارخانه خودروسازی گورکی روسیه 'QAZ' گفت و گوهای مستقیمی درباره صادرات بخشی از محصولات خود به ایران انجام داده است، افزود: از آنجاییکه صادرات این خودروها از جمهوری آذربایجان به ایران از نظر لجستیکی آسان تر است ، کامیون های تولیدی در باکو به ایران صادر خواهد شد .
وی، خاطرنشان کرد که در حال حاضر همکاری میان جمهوری آذربایجان و ایران در حوزه خودروسازی وجود دارد و کارخانه شرکت ' آذرماش ' جمهوری آذربایجان و شرکت ایران خودرو در کوی صنعتی ' نفتچالا ' در 168 کیلومتری جنوب باکو چند مدل خودرو سواری تولید می شود .
امین آخوند اف گفت : برنامه ریزی شده است در مرحله نخست 600 دستگاه کامیون سبک 'QAZ' در کارخانه خودروسازی در کوی صنعتی ' حاجی قابول تولید شود .
وی ظرفیت تولید سالانه این کارخانه را یک هزار دستگاه کامیون سبک اعلام کرد و گفت : پیشبینی کردیم در مراحل بعدی اتوبوس های متوسط و بزرگ در این کارخانه نیز تولید کنیم .
به گفته رییس شرکت ' آذرماش ' ، تقاضای بازار داخلی جمهوری آذربایجان به این خودروها نزدیک به یک هزار دستگاه است و کارخانه جدید می تواند 50 الی 60 درصد تقاضای داخلی را تامین کند .
خاورم** 337** 1579

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر