ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
خسارت دو هزار میلیارد تومانی سیل به واحدهای تولیدی و صنفی

خسارت دو هزار میلیارد تومانی سیل به واحدهای تولیدی و صنفی

به گزارش شامگاه جمعه ایرنا از تارنمای تولید و تجارت ایران(شاتا)، «رضا رحمانی» درباره خسارت سیل به بخش‌های صنعت، معدنی و تجارت گفت: حدود دو هزار میلیارد تومان این واحدها خسارت دیده‌اند و 25 شهرک صنعتی دچار آب‌گرفتگی شده است و البته هنوز آمار استان خوزستان به این فهرست اضافه نشده است.
به گفته رحمانی، 300 واحد صنعتی آسیب دیده‌اند و 9 هزار واحد صنفی دچار آب‌گرفتگی و خسارت از 20 تا 90 درصد شده‌اند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات آتی دولت، پیشنهاد مشترک این وزارتخانه به همراه وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه برای کمک به واحدها مطرح خواهد شد.
وی افزود: تسهیلاتی مانند امهال وام، معافیت مالیاتی برای آن‌ها که بیشتر آسیب ‌دیده‌اند، در نظر گرفته می‌شود و در بخش مسکن و معیشت هم‌وطنان، دولت مصمم به کمک به مردم است.
رحمانی از تسهیلات بلاعوض برای مساکن روستایی و وام کم‌بهره تا سقف 45 میلیون تومان برای اصناف خبر داد و افزود: در بخش کمک به واحدهای صنعتی نیز هفته‌های آینده تصمیم‌گیری می‌شود.
وی با اشاره به آسیب‌دیدگی پل‌ها، راه‌ها و زیرساخت شهرک‌ها در جریان سیل اخیر، برای رفع این مشکل قول مساعد داد و گفت: در استان‌هایی که سیل وجود نداشت نیز بخش‌های صنعتی معدنی و تجاری مشارکت کردند و همکاران ما در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز در مدیریت بحران نقش داشتند.
به گفته رحمانی، در این مدت، کمک‌هایی از سوی فعالان بخش خصوصی و صنعتگران استان‌های مختلف جمع‌آوری و برای استان‌های سیل‌زده ارسال شد.
وزیر صنعت درباره خسارت سیل به صنعت و تجارت ایلام نیز گفت: مدیریت و هماهنگی در این استان، آسیب سیل را به حداقل رسانده است؛ ایلام در صنعت پتانسیل بالایی دارد و اکنون پروژه‌های خوبی به‌خصوص در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی در استان وجود دارد.
در پی وقوع بارش‌های سنگین و کم‌سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است و در این میان، استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده‌اند.
اقتصام **1070** 1055

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر