ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
No Photo

خودروی برقی و مفهومی رنو مورفوز رونمایی شد

پس از لغو نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰، خودروسازهایی که برای شرکت در یکی از بزرگ‌ترین گرهمایی‌های صنعت آماده شده بودند، حالا به‌صورت اینترنتی محصولاتشان را معرفی می‌کنند. رنو هم مثل بسیاری از برندهای دیگر در صنایع مختلف، محصولات جدیدش را در حاشیه شیوع ویروس کرونا، بدون مراسم حضوری باشکوه و از طریق اینترنت به‌نمایش می‌گذارد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • با شیوع کرونا، نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰ لغو شد

خودروی مفهومی جدید رنو، مورفوز (Morphoz) نام دارد و ترکیبی از شاسی‌بلند، سدان و کوپه‌ی چهاردر است. مورفوز براساس پلتفرم ماژولار CMF-EV رنو با چشم‌انداز تولید در سال ۲۰۲۷ ساخته شده است و در تنظیمات مختلف، ظرفیت پیمایش، قدرت و باتری‌های متنوع دارد. رنو مورفوز می‌تواند ابعادش را تغییر دهد؛ به‌طور کلی، بدنه، کابین و ظرفیت پیمایش این خودروی مفهومی در دو حالت شهری و مسافرتی تغییر پیدا می‌کند. بخش جلویی بدنه می‌تواند کوتاه‌تر و بلندتر شود و در کابین هم پیکربندی صندلی‌ها و فضای نشستن تغییر می‌کند. تغییر طول این خودرو از ۴۴۰۰ میلی‌متر تا ۴۸۰۰ میلی‌متر است. تمام مواد استفاده شده در ساخت کابین، بازیافتی است.


Renault Morphoz

رنو موفوز به فناوری خودران سطح سه نیز مجهز است. در سطح سوم خودران، راننده می‌تواند در برخی جاده‌ها فرمان را رها کند؛ اما پس از چند ثانیه باید دوباره کنترل خودرو را به‌دست بگیرد. ظرفیت پیمایش رنو مورفوز براساس تنظیمات شهری و مسافرتی با بسته‌ی باتری‌ متفاوت، بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر اعلام شده است. این خودروی مفهومی با کاربری شخصی و اشتراکی طراحی شده است و هدف رنو در آینده و بازار مدل‌های برقی را نشان می‌دهد.

با شیوع کرونا، نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰ لغو شد
رنو تلیسمان ۲۰۲۰ رونمایی شد
شاسی بلند مفهومی دی اس Aero Sport Lounge رونمایی شد
خودرو برقی و مفهومی پل استار پریسپت رونمایی شد
رنو توئینگو ZE رونمایی شد

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر