ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
دعوت پژو فرانسه از ایران برای مشارکت در پروژه الجزایر

دعوت پژو فرانسه از ایران برای مشارکت در پروژه الجزایر

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شرکت ایران خودرو، «یانیک بزارد» در نشست سازندگان مدیران پژو و ایکاپ و نمایندگان تامین کنندگان برگزیده پروژه ایکاپ اظهار داشت: در برنامه های جدید پژو، تیم خرید جهانی با هدف گسترده کردن سازمان خرید این شرکت راه اندازی شده است.
وی گفت: ایران کشوری رقابتی از نظر انرژی و نیروی انسانی است و از این رو همه استانداردهای کیفی خود را در این کشور اعمال خواهیم کرد.
بزارد با اشاره به سابقه طولانی همکاری این شرکت با گروه صنعتی ایران خودرو، خاطرنشان کرد: ما تاکنون به همه آنچه وعده داده ایم، عمل کرده ایم و این راه را ادامه خواهیم داد.
وی تصریح کرد: تامین کنندگان منتخب ایکاپ، توانمندی خود را به اثبات رسانده و در حلقه تامین کنندگان پژو قرار گرفته اند و می توانند در پروژه تولید 70 هزار دستگاه خودرو در شهر «اوران» کشور الجزایر با ما همکاری کنند.
قائم مقام مدیرعامل پژو در حوزه خرید خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جمع منتخب، بهترین ها در حوزه کاری خود هستند بنابراین می توانند برای تامین لوازم یدکی برای کل بازار اروپا که برنامه جدید شرکت PSA (پژو- سیتروئن) است نیز پیش قدم شوند.
وی، آشنایی با شرکت های جدید و تامین قطعات مورد نیاز بازارهای اروپایی را از جمله فواید حضور سازندگان در پروژه الجزایر برشمرد.

** ساخت کارخانه های جدید برای افزایش ظرفیت
مدیرعامل ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) نیز در این نشست با اشاره به اینکه این همکاری مشترک همه زنجیره ارزش را پوشش می دهد و برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده است، تصریح کرد: راهبرد ایکاپ ارائه بهترین کیفیت، قیمت و تحویل به موقع به مشتری است و در کنار آن، توسعه صنعت خودرو ایران برای ما اهمیتی بسیار دارد.
«محمدرضا معتمد» با اشاره به تولید نخستین دستگاه پژو 301 در ایران اضافه کرد: میزان داخلی سازی خودروی تولید شده بیش از 45 درصد است در حالی که تصور ما از توان خودمان در آغاز کمتر از این بود.
وی تصریح کرد: با توجه به توان مهندسی بالا، برنامه ریزی افزایش ساخت داخل این خودرو به 85 درصد در حال انجام است.
معتمد در ادامه داخلی سازی را نیازمند رابطه قوی میان سازندگان داخلی و خارجی دانست و از برنامه ایکاپ برای ساخت کارخانه های جدید برای ارتقای ظرفیت در آینده خبر داد.

** تولید با کیفیت
«آرنو پرارد»، معاون فرانسوی خرید شرکت ایکاپ در این نشست تصریح کرد: تامین کنندگان منتخبی که در این نشست حضور دارند، از این پس بازیگران کلیدی ما برای موفقیت هستند و نباید فراموش کنند که از این نقطه به بعد وارد فاز مهمی از پروژه شده ایم.
وی همخوانی با استانداردهای پژو، حفظ کیفیت، دقت بالا، شفافیت، قدرت پیش بینی، عکس العمل به موقع برای حل مشکلات و کنترل قیمت را به عنوان معیارهای هفتگانه ایکاپ برشمرد.
پرارد افزود: مجموعه این موارد در نهایت رقابت پذیری و افزایش توان صادراتی محصولات را در پی دارد و از این رو، اهمیت بسیاری برای آنها قائل هستیم به گونه ای که هر گونه کوتاهی می تواند موجب توقف پروژه شود.
به گزارش ایرنا، شرکت ایکاپ به تولید و مونتاژ خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو در ایران خواهد پرداخت. بر اساس توافق انجام‌شده و شرایطی که وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده است، خودروهایی در این کارخانه تولید می‌شوند که کمتر از سه سال از طراحی و تولید آن‌ها در بازار روز جهان گذشته باشد.
ایکاپ در فاز نخست به تولید و داخلی سازی سه خودروی پژو 2008، پژو 301 و پژو 208 می‌پردازد تا در عرض سه سال این خودرو به 80 درصد ساخت ایران برسد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام* 3065*2025
تنظیم: محمد ملک دار* انتشار دهنده: لیلا جودی

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر