ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
No Photo

همراه اول پیش شرط‌های راه‌اندازی 5G را تشریح کرد

به‌گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مرتضی طاهری بخش در نشست تخصصی «عدم قطعیت‌های توسعه‌ی نسل پنجم ارتباطات در شهرهای هوشمند» در روز سه شنبه، ۱۹ آذرماه و هم‌زمان با برپایی نمایشگاه «تهران هوشمند» در سالن همایش‌های برج میلاد، با بیان اینکه جای خرسندی است که پیش از ورود و فراگیری تکنولوژی 5G، با برگزاری نشست‌های تخصصی به فکر آماده و فراهم‌سازی شرایط مواجهه با این فناوری هستیم، گفت:

نخستین موضوع درباره‌ی عدم قطعیت‌ها، بحث «فرکانس» است.

مقاله‌ی مرتبط:

  • جمعیت کاربران 5G جهان تا سال ۲۰۲۵ به ۲/۶ میلیارد نفر می‌رسد

معاون فنی و توسعه‌ی شبکه‌ی همراه اول افزود:

براساس آنچه در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی ۲۰۱۹ (WRC-19) نهایی شده، رگولاتوری‌ها باید طیف پیوسته‌ی ۸۰-۱۰۰ مگاهرتز را در باند ۳/۵ گیگاهرتز و حداقل باند یک گیگاهرتز را برای باندهای موج میلیمتری در نسل پنجم در نظر بگیرند؛ در غیر این صورت شبکه‌ی 5G جان نخواهد گرفت.

طاهری بخش بحث دیگر را در ارتباط با زیرساخت ها دانست و گفت:

باتوجه به اینکه پایداری 5G نزدیک به صددرصد بوده و قرار است سرویس‌های پرریسکی بر بستر آن ارائه شود، باید به مقوله زیرساخت ها اهمیت ویژه‌ای داد؛ برآورد می‌شود اجرای پایلوت این نسل را تا ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ و توسعه فراگیر آن را تا ۲۰۲۴ – ۲۰۲۵ داشته باشیم.

همراه اول 5g

طاهری بخش «رساندن فیبر به محل سایت‌های ارتباطی»، «تجمیع دیتاسنترها» و «تعامل 5G با نسل‌های قبلی» را از جمله دیگر مباحث لازم برای ورود به این تکنولوژی عنوان کرد و گفت:

گذشته از تمامی این موارد، سرویس‌های اپراتورها مبتنی بر تقاضاست و تازمانی‌که صنعت تقاضایی برای استفاده از ظرفیت‌های 5G نداشته باشد، اپراتورهای ارتباطی برای رفتن به سمت 5G ترغیب نخواهند شد.

معاون فنی و توسعه‌ی شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران در ادامه‌ی سخنانش و در پاسخ به سؤال مدیر پنل مبنی بر ضرورت سرمایه‌گذاری مشترک اپراتورها برای ورود به 5G یادآور شد:

باید سیاست‌های تشویقی دراین‌زمینه وجود داشته باشد تا این مهم محقق شود. سرمایه‌گذاری مشترک را می‌توان در قالب دو مدل «ایجاد شرکت مشترک» یا «اجاره زیرساخت‌های فراهم شده توسط سرمایه‌گذاری ثالث» پیش برد و در مباحث مرتبط با فرکانس هم می‌توان RAN Sharing را به اجرا گذاشت. با این حال چشم انداز روشنی برای همکاری اپراتورها حول محور این تکنولوژی قائل نیستیم، مگر اینکه رگولاتوری سیاست‌های تشویقی نظیر کاهش تسهیم درآمدش از ۳۱ به ۵ درصد یا تخصیص فرکانس بیشتر به اپراتورها را پیاده‌سازی کند.

در این نشست تخصصی معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز حضور داشت.

همایش سالمندان و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در دانشگاه آزاد برگزار می‌شود
گوشی‌های پایین‌رده سامسونگ با تراشه‌های ارزان‌قیمت 5G مدیاتک معرفی می‌شوند
چرا پیرلی سایبرتایر 5G تولید می‌کند؟
در زمان قطعی اینترنت چه خطرات امنیتی کاربران دستگاه‌های هوشمند را تهدید می‌کند
گوشی‌های 5G سهم فروش ۵ درصدی بازار پرچم‌داران را ازآن خود کردند

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر