ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
No Photo

هیچ مجوزی برای خودرو آب سوز صادر نشده است

پس از الزامی‌شدن استفاده از کارت سوخت شخصی خودرو در کشور و اصلاح قیمت بنزین، هرروز با راهکارهایی در فضای مجازی و نشریات زرد مواجه می‌شویم که عموما ظاهری بسیار فریبنده دارند. برخی از این راهکارها، اغلب افرادی را هدف قرار می‌دهند که اطلاعات چندانی درزمینه‌ی خودرو و مباحث مرتبط با سوخت و انرژی ندارند. همین بی‌اطلاعی زمینه‌ی سودجویی افراد عوام‌فریب و متقلب را فراهم می‌کند. 

آیا ساخت خودروی آب سوز ممکن است؟

مقاله‌های مرتبط:

  • آیا ساخت خودروی آب سوز ممکن است؟

مدتی است که درزمینه‌ی آب‌سوزکردن خودروهای سواری تبلیغات می‌شود و سایتی دراین‌زمینه برای ثبت‌نام ایجاد شده است. در این سایت، ادعا شده است با خرید و نصب تجیهزاتی به‌قیمت ۴/۵ میلیون تومان، می‌توان خودرو معمولی را آب‌سوز کرد و دیگر به استفاده از سوخت بنزین نیازی نیست.

پیش‌از‌این امیرحسین کاکایی، عضو هیئت‌علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت، در‌این‌باره اظهار کرده بود:

این موضوع پایه‌ای علمی دارد؛ اما کاربرد روزمره ندارد و کسی هم کارکردش را تضمین نمی‌کند؛ بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم به‌هیچ‌وجه گول این تبلیغات را نخورند. کسانی که ادعا می‌کنند خودروهای آب‌سوز دارند، در هیچ‌یک از مراجع معتبر صنعتی و رسمی کشور بررسی نشده‌اند و حتی در کشورهای پیشرفته‌ای همچون آمریکا نیز نمونه‌ی خودرو آب‌سوز وجود ندارد. برای ما عجیب است که چگونه اجازه‌ی تبلیغات چنین ادعاهایی داده می‌شود.

به‌گفته‌ی این استاد دانشگاه، حتی ترکیب سوخت با آب بعد از مدتی به تمام اجزای فنی آسیب می‌زند و باید مبلغ کلانی بیشتر از هزینه‌ی سوخت و بنزین، برای تعمیر خودرو خرج کرد.

خودرو آب سوز

همچنین، سیدرضا مفیدی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت و نیز سازمان ملی استاندارد ایران در‌این‌باره اعلام کرده‌اند تاکنون مجوزی درباره پیش‌فروش تجهیزات خودروهای آب‌سوز صادر نشده است.

اولین مرحله اعتبار سوخت تاکسی‌های اینترنتی واریز شد
طرح مجلس برای حذف سهمیه بندی و عرضه بنزین تک نرخی
تقاضای روزانه بنزین ۱۹ میلیون لیتر کاهش یافت
ثبت‌نام و هزینه دوگانه‌ سوز شدن خودرو با رعایت استاندارد
افزایش قیمت بنزین؛ بحران تازه در بازار خودرو

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر