ArazSoft Preloader ArazSoft Preloader
واقعیت مجازی ترس از پرواز را از بین می‌برد

واقعیت مجازی ترس از پرواز را از بین می‌برد

مسافرت با هواپیما می‌تواند آزادهنده و ترسناک باشد. اما اکنون روش جدیدی برای آرام کردن مسافرانی که موقع برخاستن هواپیما از زمین دچار اضطراب می‌شوند، ارائه شده است. هواپیمایی بیریتش ایرویز اعلام کرد که در حال آزمایش هدست واقعیت مجازی خود در پروازهای بین فرودگاه هیترو لندن و فرودگاه جان اف کندی نیویورک است. این هدست‌ها سرگرمی‌های مختلفی را در فرمت دوبعدی، سه‌بعدی و ۳۶۰ درجه به مسافر نشان می‌دهند. همچنین بیریتش ایرویز در حال تدارک برنامه‌های درمانی بیشتری برای کسانی است که از پرواز می‌ترسند. برنامه‌های این هدست‌ها شامل مراقبه و صدا درمانی است. در قسمت پیشخوان بلیط‌فروشی این خط هوایی در فرودگاه هیترو صفحه نمایشی نصب شده که به مسافران نشان می‌دهد تجربه‌ی پرواز در قسمت فرست‌کلس هواپیما و استفاده از این هدست‌ها در آن چگونه است تا مسافران ترغیب شوند و بلیط‌ خود را به فرست‌کلاس انتقال دهند.

برخی دیگر از خطوط هوایی نیز تلاش کرده‌اند تا استفاده از واقعیت مجازی را به مسافران خود پیشنهاد دهند. سال گذشته خطوط هوایی آلاسکا، لوفت هانزا، ایرفرانس و کانتاس برنامه‌های واقعیت مجازی را امتحان کردند.

درگذشته اغلب بحث‌ها پیرامون واقعیت مجازی فقط در حوزه‌ی صنعت بازی بود اما با این اقدام هواپیمایی بیریتیش ایرویز سایر صنایع نیز به فکر افتاده‌اند که از چه راه‌هایی از تکنولوژی جدید استفاده کنند. مرکز سلامت و بیمارستان کودکان استنفورد در لس‌آنجلس، دو مرکز مراقبت‌های سلامت هستند که اکنون روی برنامه‌های واقعیت مجازی کار می‌کنند.

 

استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد زایمان برای اولین‌بار
تأثیر شبکه 5G بر رشد فناوری‌های مبتنی بر واقعیت افزوده
رصد حالات صورت در پتنت جدید اپل ازطریق هدست واقعیت ترکیبی
5G چه برتری‌هایی نسبت به 4G خواهد داشت؟
نمایشگر مجازی ماونت راجرز مایکروسافت در ویدئویی جدید مشاهده شد

درباره آرازسافت

گروه نرم افزاری آرازسافت در سال 1385 در راستای توسعه صنعت نرم افزار كشور و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از سرويس های اطلاعاتی و جهت حضوری فعال و موثر در اين عرصه به صورت گروهی نرم افزاری تأسيس شد. گروه نرم افزاری آرازسافت با کارنامه ای درخشان در صنعت برنامه نويسی کشور و با اعتباری گرانبها که به واسطه اطمينان و رضايت مشتريان خود به آن دست يافته است، موفق شده است تا با استفاده از زبانهای برنامه نويسی روز دنيا گام بزرگی را در جلب رضايت مشتری و ادامه فعاليتهای وابسته به اين صنعت بردارد

نظر 0

درج نظر